AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Midnight fun...

In jos 
AutorMesaj
Joshua.

Data de inscriere : 11/06/2011

MesajSubiect: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 3:47 pm

Fiind vineri seară, se hotărâse să iasă din casă şi să piardă vremea pe afară sau prin cluburi. Se îmbrăcă rapid şi ieşi din casă, îndreptâdu-se spre centrul oraşului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kiru

Data de inscriere : 12/06/2011

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 3:52 pm

Eram pur si simplu plictisit la culme. Acasa nu aveam ce face, salonul l-am inchis caci ma omora durerea de spate cand stateam ore intregi sa tatuez, asa ca hoinaream singur de nebun prin centrul orasului, cautand ceva interesant de facut. Eram imbracat cu o pereche de blugi cu tur de culoare verde-auriu, un maieu negru caci era groaznic de cald chiar si la ora asta tarzie. De blugi aveam prinsa o curea cu catarama in forma de cap de mort, de ea atarnand un lant, iar in picioare aveam conversele mele preferate, lacuite, de culoare negru. Mi-am aprins o tigare, privind in jur, gandindu-ma unde sa-mi petrec noaptea

Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 3:58 pm

Începu să-ţi ciufulească părul în modul acela uşor violent pe care îl folosea de fiecare dată şi îşi aruncă privirea în jur, încruntându-se uşor. Îşi pipăi buzunarele, iar rămăsese fără ţigări. Se hotărâ să treacă mai întâi pe la un magazin să-şi ia ţigări iar apoi vedea încotro să se îndreptă. Începu să meargă încet spre o alimentară din apropriere, scoţându-şi bani din portofelul negru cu inscripţii ciudate ce îl avea în buzunar.
Sus In jos
Kiru

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 4:05 pm

Observand ca am ramas total fara tigari, exact cand gasisem un club ce imi parea destul de interesesant. Oftez adanc, cautand din priviri un magazin de unde ma puteam aproviziona caci eu fara tigari eram ca un zombi. Gasesc o alimentara ce era destul de aproape si ma apropii de ea. Intru in magazin si observ un tip cu un aspect ceva mai diferit, asemanator cat-de-cat cu al meu. Oricum, imi vad de treaba, venind langa el, cerand trei pachete de tigari Marlboro, marca mea preferata. Scot portofelul de un rosu sangeriu ce avea un craniu urias si fioros desenat pe el, si scot banii, privind drept inainte, uitand de tipul de langa mine

Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 4:23 pm

Îl privi câteva clipe pe băiatul ce intră în magazin, apoi dădu din umeri şi ceru un pachet de Dunhill Negru. Lăsă banii pe tejghea şi apoi se îndreptă spre ieşire. Privi cerul când ajunse afară, iar mai apoi în jurul lui. Se hotărâ să meargă la un club, iar paşii îl purtară la cel din colţul străzii. Intră înăuntru şi se apropie de bar, cerând un pahar cu whisky. Nu mai băuse de mult şi tot ce putea face era să nu exagereze foarte mult cu alcoolul, nu că asta ar fi fost posibil.
Sus In jos
Kiru

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 4:26 pm

Imi iau pachetele de tigari dupa ce las banii si ies din magazin, indreptandu-ma spre clubul ales. Intru inauntru si vad pe cineva ce-mi face cu mana de la bar, fiind chiar barmanul, un vechi prieten de-al meu. Ma apropii de el si ma asez la bar, cerand un Black Angel, observand pe cine servise inainte, fiind tot tipul pe care-l vazusem in magazin, cumparand si el tigari. Dau indiferent din umeri si revin la conversatia mea cu barmanul ce-mi admira sumedeniile de tatuaje de pe mainile goale, explicandu-i ce semnificau si cine mi le facuse

Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 4:44 pm

Începu să-ţi legene uşor un picior, în timp ce amesteca alcoolul în paharul transparent. Auzea cum cuburile de gheaţă se loveau de suprafaţa neted, dar nu-l deranja atât de mult, adică nu-l deranja de loc. Îşi scoase pachetul de ţigări din buzunarul blugilor şi îşi aprinse una, simţind mirosul caracteristic de tutun. Trase un fum novice în piept, iar mai apoi îl lăsă să iasă încet din gura lui şi să se împrăştie prin jur, fără a-i da prea mare importanţă.
Sus In jos
Kiru

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   Dum Iun 12, 2011 4:51 pm

Imi iau bautura comandata, de culoare negru-verzui de parca ar fi fost o otrava, si incep sa beau. Desi nu era prea comercializata din cauza nivelului ridicat de alcool, era bautura mea preferata si numai in barul asta o gaseam. Mi-am aprins si eu o tigare, lasandu-l pe barman sa vorbeasca singur, incepand sa ma cam plictisesc sa-i tot povestesc de tatuajele mele sau de ce'am mai facut in ultima vreme. Ma gandeam doar cum aveam sa'mi tatuez clientii maine cand spatele meu era varza, si ma durea pana si acum ingrozitor

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Midnight fun...   

Sus In jos

Midnight fun...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: City :: Centrul orasului-
Mergi direct la: