AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

I'll see you in Hell~

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Joshua.

Data de inscriere : 11/06/2011

MesajSubiect: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:18 pm

Căscă plictisit şi privi în jurul lui. Prea multă monotonie, prea multă plictiseală. Îşi luă chitara de pe pat, începând să cânte. Zâmbi mulţumit auzind sunetele ce-i gâdilau auzul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:23 pm

Se grăbea spre uşă. Zbura parcă pe holul gol şi sumbru al hotelului . Josh, scumpul ei prieten, se afla acolo . La acelaşi etaj, atât de aproape. Nu mai bătu la uşă. Intră pur şi simplu peste el. Putea fi oricum, îmbrăcat, dezbrăcat, cu iubita, singur, nu maia conta . Îi sări de gât, când îl localiză. Totul fusese brusc, el nici nu avusese timp să reacţioneze .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:26 pm

Scăpase chitara din mână, aceasta căzând pe podea cu un zgomot asurzitor. Era sigur că se spărsese ceva, aşa că începu să înjure.
Futu..., vru să spună, dar se opri imediat, încercând în acelaşi timp să se ridice de jos.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:32 pm

- Adams Joshua, nu-ţi mai înjura cea mai bună prietenă. şopti ea, dăndu-şi capul un pic în spate şi continuând să-l îmbrăţişeze. Îşi apropie buzele de ale lui .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:45 pm

De obicei s-au inventat uşile, la naiba. Iar chitara aia era foarte importantă pentru mine, spuse destul de rece şi o dădu la o parte de pe el. Ştia că urăşte ca cineva să sară pe el, şi parcă special făcea asta.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 9:48 pm

Se ridică rapid de pe el, parcă la comandă . Îl privii cu ochii uşor lăcrimând . Îşi ceru scuze peste scuze .
- Ăă . Nu îţi doreai una mai bună? întrebă, după puţin timp .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 10:28 pm

Dacă vroiam una nouă mi-o luam de mult. Şti măcar cât de mult ţineam la chitara asta? La dracu frate, am primit-o de la mama înainte să moară, spuse nervos, săgetând-o cu privirea.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 10:35 pm

- Josh, ti-o voi repara . Sara se apropie un pic de el, ştergându-si lacrimile de la ochi . Chiar îmi pare rău .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 10:58 pm

Nu mulţumesc, ai făcut destule, spuse luând chitara de jos, privind-o absent. Înjură printre dinţi, apoi intră în în camera unde îşi ţinea instrumentele.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:02 pm

- Joshua . zise ea, şi merse spre cameră. Îşi ţinea privirea în podea . Chiar îi părea rău, ar fi făcut orice s-o ierte . Trase aer în piept.
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:16 pm

Ce mai vrei? întrebă destul de răstit şi după ce lăsă chitara pe birou o privi urât. Spune-mi şi mie ca mama dracului mai vrei! adăugă.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:20 pm

Se oprii în loc, şocată de vorbele lui . Încruntându-se, ajunse într-un moment lângă el . Idiotule, se vede cât de mult mi-ai dus dorul . zise printre suspine şi îi dădu o palmă, la nervi.
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:23 pm

Oh frumos, după ce că dai buzna în cameră, îmi distrugi lucrurile şi faci pe nevinovata, tot eu sunt ăla idiot. Uite şti ce, m-am cam săturat de toate fiţele tale. Câţi ani ai? 2? Pe bune Sara, comportă-te şi tu ca o persoană de vârsta ta, spuse destul de sec. Îi fusese dor de ea, dar pentru ce făcuse nu putea să o ierte atât de rapid.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:29 pm

- Încerc, da' crezi că mi-e uşor ? continuă, ceva mai calmă, şi se dădu un pas în spate. Trase aer în piept .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:32 pm

Ce dracu e atât de greu? Alţii sunt mai mici ca tine şi se comportă de parcă ar avea 30 de ani. Serios, frate, eşti exagerată. Plângi din orice şi nu şti decât să loveşti lumea. Şi te mai întrebi de ce fug toţi de tine. Credeam că în doi ani te vei schimba, dar văd că am sperat degeaba, spuse dezamăgit şi se întoarse cu spatele la ea.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Sam Iun 11, 2011 11:36 pm

- Adică tu ai plecat doar ca să mă schimb eu? Sau era un bonus? spuse destul de încet, venind după el.
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 9:21 pm

Am plecat pentru a a trebuit şi credeam că în doi ani te vei schimba, spuse calmându-se încetul cu încetul. Probabil că nici dacă vei vedea pe cineva omorât nu te vei schimba, mereu vei fi la fel, adăugă sec.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 9:32 pm

- Ba nu, Joshua ! Încerc să mă schimb, da' nu-i aşa uşor, perfecule! Sara îşi ridică privirea spre el şi trase aer în piept . Da, era jumătate copil . Sau 90 % . Oftă .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 9:34 pm

Siguer, pentru tine întotdeauna a fost greu. Orice ţi s-a părut o tortură, d-aia au plecat toţi, spuse rece. Ştia că nu trebuia să-i spună asta, dar era destul de nervos pentru faptul că-i spărsese chitara.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 9:57 pm

- Da, de-aia au plecat . Că-s eu proastă . Sara trase aer în piept. Ochii ei mari îl studiau, abţinându-şi cu greu lacrimile, însă reuşi .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 10:02 pm

Vezi? Pentru orice chestie mai dură începi să plângi, spuse analizând-o calm şi distant. O cunoştea cel mai bine, şi o putea citi destul de uşor.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 10:06 pm

- Nici aşa nu-ţi convine ? roşcata se încruntă, dându-se un pas mai în spate . Continuă: Credeam că te cunosc .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 10:09 pm

Nimeni nu mă cunoaşte. Vă daţi toţi pe lângă mine şi aruncaţi presupuneri stupide cum că-mi sunteţi prietenii când colo nici măcar nu ştiţi ce-mi place. De câte ori ţi-am spus să nu mai sări pe mine, indiferent unde sunt? De câte ori ţi-am spus şi ţi-am explicat ce nu-mi place? Nu ştiu cum se face, dar ce îţi spun că urăsc tu aia faci, spuse ridicând tonul.
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 10:15 pm

- Nu ne-am văzut de doi ani, ai vrea să mă port ca şi cum sunt obişnuită cu tine ? Sara simţea cum se enervează. Sări într-o secundă lângă el şi privii în sus . Era cu mult mai înalt ca ea, şi se simţea defavorizată .
Sus In jos
Joshua.

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   Dum Iun 12, 2011 10:26 pm

Puteam să nu ne vedem de 10 ani iar tu să nu faci ce urăsc eu. Pentru o stupiditate din partea ta, am pierdut un lucru la care ţineam enorm. Tu eşti obişnuită să schimbi un obiect la săptămână şi nu spune că nu e aşa pentru că te cunosc extrem de bine, dar eu aveam chitara aia de 4 ani, spuse o privi urât.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I'll see you in Hell~   

Sus In jos

I'll see you in Hell~
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Locuinte :: Hotel-
Mergi direct la: